Вакцинація

Вакцинація котів

У багатьох країнах, вакцинація кішок вважається необхідною умовою їх утримання. Виставки, переїзди, вивезення вихованців за кордон — все це потребує наявності у тварин щеплень та правильно оформленого ветеринарного паспорта.

У цей паспорт обов’язково вносяться дані про заводчика, власника, прізвиська тварин, його порода. Обов’язково вказівка віку та забарвлення. Ветеринар обов’язково вносить у паспорт номер серії введеної вакцини, її найменування, дозу та дату щеплення, ставить штамп організації та свою печатку. Тільки за наявності правильно оформленого паспорта видається дозвіл на вивезення домашнього улюбленця. Однак такий дозвіл не видадуть, якщо після вакцинації пройшло менше одного місяця або більше одного року. Дозвіл на вивіз має свій термін дії – три дні.

Звичайно ж, основна функція цієї процедури – запобігання інфекційним захворюванням. Вакцинація вихованців — дуже важливий захід, який у жодному разі не можна ігнорувати.

Правила вакцинації

Для найбільш ефективного результату, власникам тварин потрібно дотримуватись ряду простих правил.

  • Отже, найперше правило вакцинації – це вакцинація виключно здорових вихованців. Саме з цієї причини щеплення роблять після ретельного огляду тварини. Як правило, залежно від виду та виробника вакцини, лікар складає індивідуальний графік профілактичних щеплень. Місце проживання кішки не має визначального характеру при вакцинації. Це високою стійкістю вірусів до різних умов. Навіть домашня тварина, яка не з’являється на вулиці, може легко заразитися будь-якою інфекцією, принесеною господарем на верхньому одязі або взутті.
  • Друге правило вакцинації — це спеціальна підготовка тварини, до якої входить обов’язкова дегельмінтизація та обробка вовни від бліх та кліщів. Обмежують всілякі контакти улюбленця зі сторонніми людьми та іншими тваринами. Таку підготовку проводять за кілька тижнів до щеплення.
  • Третє правило вакцинації — проведення її за два або три місяці до передбачуваної в’язки. А якщо ні, то велика можливість отримання неповноцінного потомства.

Схема вакцинація кошенят

  • Перша доза вакцини вводиться у віці 8 – 9 тижнів;
  • Друга доза вакцини вводиться через 3-4 тижні;
  • Третя доза вакцини вводиться у віці 16 тижнів або старше.

Надалі, щоб підтримувати імунітет, вакцинацію проводять щорічно.
Вакцинацію проти сказу здійснюють, починаючи з 12-ти тижневого віку, щеплення роблять одноразово, а потім проводять щорічну ревакцинацію.

Всі власники повинні знати, що в житті кошеня існує так звана імунна пролом – це той період часу, коли імунітет матері, переданий з молозивом, вже не захищає, а вакцинний ще не утворився. В цей час особливо ретельно слід захищати малюка від можливого зараження. Не варто дозволяти контактувати кошеням з передбачуваними джерелами інфекції, крім цього необхідно стежити, щоб у вихованця не було перевтоми, переохолодження та стресових ситуацій.

Особливу увагу слід звернути на повноцінне, збалансоване харчування, яке містить вітаміни та мінеральні речовини. Після щеплення, як мінімум, протягом 10 днів не дозволяйте кошеняті тривалі фізичні навантаження, не допускайте переохолодження чи перегрівання, виключіть тривалі та стомлюючі поїздки та не контактуйте з іншими тваринами.

Після того, як тварині зробили щеплення, за ним потрібно спостерігати пару діб. Якщо виникнуть якісь ускладнення, слід звернутися до ветеринару.