МРТ диагностика
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) порівняно недавно набула поширення у ветеринарній медицині. Все більше клінік обзаводяться магнітними томографами, що дозволяють отримати максимально точну та достовірну інформацію про стан організму тварини. Центри ветеринарної МРТ-діагностики розширюють свою присутність у різних місцях – сьогодні зробити МРТ собакам у Москві можна у багатьох клініках. Цей метод дослідження не тільки точний і високоінформативний, а й абсолютно нешкідливий для тварин.
Сутність технології МРТ
МРТ є дослідження, яке проводиться за допомогою впливу на тканини магнітного поля. Цей метод відрізняється високою чутливістю та дозволяє отримати точні та докладні зображення м’яких тканин. МРТ застосовується при діагностиці великого ряду захворювань:
- патологічних змін у головному мозку; новоутворень, крововиливів, вогнищ запалення тощо;
- змін у кровоносних судинах;
- патології серцевого м’яза, у тому числі вроджених вад;
- захворювань печінки, підшлункової залози, органів шлунково-кишкового тракту;
- захворювань суглобів та хребта;
- ЛОР-захворювань; хвороб, що зачіпають порожнину носа та внутрішнього вуха;
- офтальмологічних захворювань;
- вроджених аномалій у будові внутрішніх органів, скелета, суглобів.
Сьогодні МРТ для тварин застосовується переважно у неврології – за допомогою цієї технології можливе отримання чіткої картини всіх анатомічних структур нервової системи.
Особливість МРТ у тому, що це метод дозволяє робити тривимірні знімки досліджуваних органів прокуратури та тканин. Фахівець має можливість вивчити проблемну область з усіх боків та визначити діагноз із максимальною точністю.
Інформативність та чіткість знімка можна підвищити, попередньо ввівши в тканині пацієнта контрастну речовину. Це робиться за допомогою ін’єкції спеціального препарату, що містить субстанцію, яка посилює МР-сигнал. Подібного роду «промальовування» часто використовується при дослідженні кровоносних судин, оскільки дозволяє розглянути найтонші та найдрібніші.
Препарати з контрастною речовиною нетоксичні та нешкідливі для тварин. У деяких тварин можуть спостерігатись алергічні реакції, проте це відбувається вкрай рідко.