Цікавий клінічний випадок лікування папуги в Харкові – алохвостого жако. Хвороби птахів.
Папуга Жако, 4 місяці проковтнув зонд під час годування. За результатами рентгенографії трубка знаходиться у залізистому шлунку. Вирішили використати малоінвазивне хірургічне втручання за допомогою ендоскопії.
Передісторія лікування нашого папуга
Як правило, щоб папуги були ручними, їх вигодовують штучно. Годують їх зазвичай зі звичайного шприца, з насадженим на нього наконечником із невеликого відрізка силіконової трубки. Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, як заковтування пташеням цього самого саморобного зонда необхідно використовувати спеціальні зонди для вирощування пташенят (посилання натискаєш переходить у товари для птахів), вони бувають різних розмірів та форм для різних видів птахів. Канюля зонда щільно прилягає до шприца і мінімізує ризик зісковзування.
Складності лікування папуги
Звичайне оперативне втручання при даному клінічному випадку є неможливим через топографічне розташування залізистого шлунка та прилеглих повітроносних мішків та великих кровоносних судин. Крім того існує ризик потрапляння ферментів, секретованих залізистим шлунком, в груде черевну порожнину і як наслідок загроза виникнення запалення.
Складність при ендоскопії птахів полягає в анатомічних особливостях будови шлунково-кишкового тракту. Вставити схематичну картинку.
Трубка за час перебування в шлунку забарвилася в колір, ідентичний харчовим масам, що суттєво ускладнювало її пошуки, та й матеріал з якого зроблена трубка не полегшував її захоплення. Але труднощі позаду і трубка витягнута.
Історія лікування папуги в нашій ветеринарній клініці в Харкові.