В даний час все більше власників тварин вибирають як домашніх улюбленців гризунів. Тому ветеринарні лікарі все частіше стикаються практично з цими видами тварин.
Годування гризунів та зайцеподібних
Раціональне годування гризунів та зайцеподібних визначається особливостями їх анатомії та фізіології.
Усіх гризунів та зайцеподібних поєднує необхідність у раціоні грубого рослинного корму для адекватного стирання зубів та роботи шлунково-кишкового тракту. В даний час на ринку представлений широкий асортимент готових промислових кормів, збалансованих для кожного виду тварин. Використовувати для годування самостійно заготовлені сіно та траву небажано, у зв’язку з високим ризиком їх зараження у природі гельмінтами та найпростішими.
Годування висококалорійними кормами у гризунів та зайцеподібних може призводити до ожиріння та дегенеративних змін у печінці.
Умови утримання (гігієна утримання)
В даний час на ринку товарів для тварин представлений широкий асортимент клітин для тварин: одно, двох та багатоповерхових; різних за шириною та висотою. При виборі клітин власники тварин повинні керуватися способом життя їхніх домашніх тварин. Так, для зайцеподібних більш сприятливою буде одноповерхова клітина з широким високим піддоном, з невисоким дахом. Для гризунів, навпаки, більш важливим фактором, буде висота клітини, з безліччю полиць і аксесуарів.
Дуже важливою умовою є розташування клітини. Вона повинна бути в добре провітрюваному, без протягів, з оптимальною вологістю місці з приглушеним світлом. Це також необхідно для запобігання стрес-факторам.
Вакцинація
Вакцинації підлягають лише кролики. Кроликів рекомендується прищеплювати від двох вірусних захворювань: міксоматозу та ВГБК (вірусної геморагічної хвороби кроликів). Ветеринарні лікарі клініки «Центр клінічної ветеринарії» застосовують асоційовану вакцину проти цих захворювань.