Лікування поліпа у кота

Лікування поліпа у кота
 
У цій статті розповімо Вам малоінвазивний спосіб лікування поліпа у кота. До нашої Харківської ветеринарної клініки надійшов кіт бенгальської породи з проблемами прохідності лівої ніздрі.
 
При огляді – обструкція лівого носового проходу. З лівої ніздрі випиналася маса геперплазованої тканини, кіт постійно чхав, тер ніс лапами, намагався позбутися фактора, що заважає диханню, при цьому чітко чулося, що тварина відчуває проблеми з диханням: свист, важке протягування повітря через носові ходи. При механічному затрагуванні неоплазованих ділянок відзначалася кровоточивість. Ветлікарем було прийнято рішення про хірургічне видалення поліпа у кота та подальше гістологічне дослідження матеріалу.
 

Відео видалення поліпа у кота

 

 
Командою лікарів Центру Ветеринарної Медицини, на чолі з провідним хірургом – Орленком Антоном, проведено малоінвазивну операцію з видалення ПЗ з лівого носового проходу у кота.
 
Малоінвазивна хірургія для тварин – хірургія, спрямована на те, щоб мінімізувати область втручання в організм та ступеня травмування тканин. У нашому випадку це було видалення поліпа у кота з носового проходу за допомогою спеціальних щипців і кохатома.
 
P.S. Після операції кіт швидко прийшов до тями, відновлення зайняло деякий час, але після видалення поліпа відразу було відзначено, що тварина без проблем дихає обома ніздрями. Кіт відпущено того ж дня на домашню реабілітацію, паралельно призначено антибіотики та низку медикаментів, які допоможуть впоратися з післяопераційним періодом.