Новий рік – чарівне свято. Його приходу чекають дорослі та діти з нетерпінням та трепетом. Поринаючи у світ організації свята, ми часто забуваємо про небезпеку, яка чатує на наших свійських тварин ще на етапі його підготовки. Єдині люди, хто пам’ятає про це і для кого Новий рік – це не лише свято, а й найавральніший робочий день у році – це ветеринарні лікарі.
Елетротравми, порізи, опіки різного ступеня тяжкості, гострі отруєння, непрохідність кишківника, тяжкі розлади травлення, отруєння тютюновим димом, серцеві напади – далеко не повний перелік проблем, з якими доводиться стикатися ветеринарам до та після новорічного свята.
Власники домашніх вихованців із багаторічним стажем рідко нехтують правилами безпеки, займаючись організацією свята. Перш ніж дійти цього, одним довелося пережити страшні моменти, інші спочатку були підготовлені, навчаючись на помилках інших.
Ми підготували основні рекомендації щодо безпеки домашніх вихованців у новорічні свята, які будуть корисні як новачкам, так і досвідченим власникам домашніх тварин.
Небезпека №1 – новорічна ялинка та прикраси
Новий рік без ялинки неможливо собі уявити. Цей святковий символ прикрашає кожен будинок, але з моменту його встановлення домашніх вихованців чатують на різні небезпеки. Деякі вихованці, особливо кішки, люблять гризти пластикові голки. Проковтнуті сторонні предмети можуть стати причиною отруєнь, призвести до травми шлунка та кишкової непрохідності. Дуже важливо ретельно закріпити ялинку, щоб вона не впала у разі намірів тварини погратись з нею та завалити.
Які ялинкові прикраси небезпечні для тварин:
Скляні іграшки. Яскраві кульки та фігурки привертають увагу тварин, з ними так хочеться погратись. Однак ці ігри небезпечні, оскільки скляні іграшки легко б’ються, розлітаються на безліч дрібних уламків, які нерідко спричиняють порізи лап і навіть ротової порожнини.
Дрібні ялинкові іграшки. Такі ялинкові прикраси ризикують бути проковтнутими. Внаслідок цього можуть виникнути травми шлунка або стравоходу, а ще велика ймовірність виникнення кишкової непрохідності.
Електричні гірлянди. Під Новий рік кількість електротравм серед тварин збільшується у рази. Тому що це не просто провід, який у звичайному житті може і не цікавити вихованця, а миготливі вогники, які провокують цікаву гру.
Мішура та дощик. Найнебезпечніші прикраси, особливо для котів. Захопивши язичком шматочок дощу, кішка не здатна виплюнути його назад через особливості будови мови. Металізовані смужки здатні завдати серйозної шкоди тварині – нарізати кишечник зсередини. Єдиним порятунком у такій ситуації є екстрена операція. Несвоєчасне надання допомоги призводить до загибелі вихованця.
Небезпека №2 – прогулянки із собакою у новорічні свята
У новорічні свята чотирилапих вихованців, що загубилися, значно більше, ніж у будні дні протягом року. Пов’язано це зі святковими салютами, феєрверками та петардами, які починають запускати ще з середини грудня на офісних корпоративах. Більшість тварин бояться святкових салютів і на момент пострілів розбігаються, куди очі дивляться.
Небезпека №3 – стрес
У новорічну ніч дуже галасливо, збирається багато гостей, голосно грає музика, на вулиці канонадою вибухають салюти та петарди. Все це не найкраще позначається на самопочутті та спокої тварин. Це справжнісінький стрес, особливо небезпечний для вихованців зі слабким серцем.
Небезпека №4 – святковий стіл та гості
Найнебезпечнішим для домашніх тварин є святковий стіл, а точніше всілякі страви, що рясніють у Новий рік. Навіть якщо господар дотримується режиму годування і не пригощає вихованця їжею зі столу, це можуть зробити «добросерді» гості, які вважають, що «сухарики» в мисці – це не їжа для тварин. «Інша справа курячі кісточки, жирна ковбаса, копченості, солодощі та шоколад – ось це найкраще частування, яке «злі господарі» улюбленцям чомусь не дають.» така думка більшості. Гості можуть вважати забавним — почастувати вихованця шампанським чи іншим алкогольним напоєм. Втім, самі тварини в процесі готування та накривання на стіл можуть перетворитися на злодюжок, які добувають собі смаколики самостійно.
Отруєння різного ступеня тяжкості, кишкова непрохідність, травми шлунка від проковтнутих рибних та пташиних кісток – здебільшого з такими діагнозами 1 січня до ветеринарних клінік потрапляють собаки та кішки.
Щоб святкування Нового року не було затьмарено поїздками до ветеринарної клініки, лікуванням та тривалою реабілітацією тварин, дотримуйтесь простих запобіжних заходів, про які йшлося вище. Насолоджуйтесь чудовим святом та додатковими вихідними у колі сім’ї, разом зі здоровими та щасливими домашніми вихованцями
Для запису на прийом вашої тварини до Центру Клінічної Ветеринарії в Харкові зателефонуйте:
📲057 784 84 70
📲063 241 84 51
📲095 621 04 84
📲068 809 67 57