Дослідження волосся на лишай (посів на ДТМ середу)

Ветеринарна консультація котів
Ветеринарна консультація котів

Грибкові поразки – це не тільки звичне для всіх червоне кільцеподібне облисіння. Клінічні ознаки дуже різноманітні. Залежно від виду збудника зміни можуть виявлятися у вигляді еритеми, алопеції, лусочок, виразок, фістул, нориць, вузлів, мас, новоутворень та розростання тканин в обсязі. І в цих випадках виділення чистої культури – високочутливий та специфічний метод лабораторної діагностики мікозів.

Дуже часто на прийомі власники тварин просять провести або по-простому «посвітити на лишай», не усвідомлюючи, що даний метод не завжди є достовірним. Люмінесцентне свічення (дають яскраво-смарагдове свічення) дають лише гриби виду Microsporum, проте також можливі хибно-позитивні результати.

При сумнівному результаті дослідження лампою Вуда, трихоскопії або при відсутності відповіді на лікування здійснюють подальшу діагностику на підставі аналізу колоній, що виросли при посіві клінічного матеріалу з ураженої ділянки шкіри або вовни.

«Золотим стандартом» діагностики дерматофітозів є посів на живильне середовище. У нашій клініці доступний посів на середовище DTM (Dermatophyte Test Medium). Достовірність цього тесту досягає 97%. Результат оцінюють щодня, а за місяць після інкубації тест вважається завершеним. Бажано проводити посів і після курсу лікування, щоб переконатися в тому, що тварина цілком здорова.

Для отримання консультації та запису на прийом

📲057 784 84 70
📲063 241 84 51
📲095 621 04 84
📲068 809 67 57