Газовий наркоз

Газовий наркоз

Газовий наркоз для тварин

Для забезпечення безпеки життя вихованця та гарантії отримання достовірного результату у процесі виконання хірургічних маніпуляцій, досліджень внутрішніх органів та систем, а також при здійсненні хворобливих планових процедур застосовують газовий наркоз для тварин. Інгаляційний метод анестезії на сьогоднішній день є одним із найефективніших методів введення тварини у штучний стан гальмування функції центральної нервової системи. Це спосіб загальної анестезії, заснований на використанні газоподібних або летких загальних анестетиків (Ізофлюран, Севофлюран, Ксенон), що надходять в організм хворого через дихальні шляхи. Застосовуваний препарат є безпечним і не надає побічного впливу на організм тварини, оскільки швидко виводиться при видиху.

ДЛЯ ЯКИХ ТВАРИН ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ГАЗОВИЙ НАРКОЗ?

Нині інгаляційний метод наркозу широко застосовується у багатьох сучасних ветеринарних клініках у світі. Цей спосіб анестезії може використовуватися для дрібних і великих домашніх тварин таких, як хом’яки, морські свинки, кролики, тхори, шиншили та щури, всіх видів пернатих тварин, а також для всіх порід кішок та собак.

Також слід зазначити, що саме інгаляційний метод анестезії є єдиним видом наркозу, який можна використовувати для штучного гальмування функції центральної нервової системи у тварин, які перебувають у тяжкій стадії захворювання та вихованців похилого віку.

Переваги газового наркозу

Однією з основних переваг інгаляційного методу наркозу порівняно з ін’єкційним введенням анестезуючого засобу є його безпека, а саме відсутність негативного впливу препарату на функцію печінки та нирок.

Незаперечними перевагами інгаляційного наркозу є:

  • широкий спектр застосування для всіх видів та порід домашніх тварин, включаючи птахів, для яких дана методика є чи не єдиним способом безпечного введення в наркоз;
  • висока безпека – можливість забезпечити стабільну швидкість руху крові по судинах та артеріях протягом усього часу операційного втручання або виконання обстеження внутрішніх органів;
  • можливість управління рівнем дозування та обсягом подачі газоподібного анестетика, що дає можливість лікарю в процесі виконання медичних маніпуляцій регулювати концентрацію газу або припинити його подачу — легкість у дозуванні та управлінні глибиною наркозу;
  • мінімальний час початку дії газового наркозу (3-4 хвилини) та короткий період пробудження пацієнта (5-15 хвилин);
  • відсутність анафілактичних реакцій у тварини, що перебуває під впливом інгаляційного наркозу;
  • застосовуваний газоподібний анестетик не впливає і не бере участь у процесі метаболізму, немає залежності від функції нирок та печінки пацієнта, оскільки миттєво після вдиху пацієнта виводиться з видихом.

Ризики використання газового наркозу

На сьогоднішній день методика інгаляційного наркозу за ефективністю та ступенем безпеки не має собі рівних і вже встигла заслужити довіру у численних власників домашніх вихованців, не тільки в нашій країні. Газовий наркоз для тварин використовується для введення пацієнта у штучний оборотний стан загальмованості функції центральної нервової системи. Такі заходи дозволяють лікарю ефективно виконати всі етапи операційного втручання чи діагностичного дослідження внутрішніх органів.

Як показує досвід наших фахівців, а також світова практика в галузі інгаляційний ветеринарії, метод практично не має явних ризиків застосування, виняток становлять деякі недоліки використання даної методики, які зустрічаються вкрай рідко. Нижченаведені ризики індивідуальні та їхня можливість виникнення безпосередньо залежить від загального фізичного стану тварини.

  • можливість накопичення надлишкового тепла в організмі тварини в процесі операційного втручання;
  • підвищення внутрішньочерепного тиску;
  • зниження артеріального тиску.