Вакцинація


У багатьох країнах, вакцинація собак вважається необхідною умовою їх утримання. Виставки, переїзди, вивезення вихованців за кордон — все це потребує наявності у тварин щеплень та правильно оформленого ветеринарного паспорта.

Звичайно ж, основна функція цієї процедури – запобігання інфекційним захворюванням. Таких як сказ собак, чумка, паровірірусний ентерит у собак і т.д. Вакцинація вихованців — дуже важливий захід, який у жодному разі не можна ігнорувати.

Правила вакцинації собак

Для найбільш ефективного результату, власникам тварин потрібно дотримуватись ряду простих правил.

  • Отже, найперше правило вакцинації собак — це вакцинація виключно здорових вихованців. Саме з цієї причини щеплення роблять після ретельного огляду тварини. Як правило, залежно від виду та виробника вакцини, лікар складає індивідуальний графік профілактичних щеплень. Так, наприклад, собаки прищеплюються від парагрипу та чуми, гепатиту та вірусного ентериту, сказу та лептоспірозу. Місце проживання собаки не має визначального характеру при вакцинації. Це високою стійкістю вірусів до різних умов. Навіть домашня тварина, яка не з’являється на вулиці, може легко заразитися будь-якою інфекцією, принесеною господарем на верхньому одязі або взутті.
  • Друге правило вакцинації собак — це спеціальна підготовка тварини, до якої входить обов’язкова дегельмінтизація та обробка вовни від бліх та кліщів. Обмежують всілякі контакти улюбленця зі сторонніми людьми та іншими тваринами. Таку підготовку проводять за кілька тижнів до щеплення.
  • Третє правило вакцинації собак — проведення її за два чи три місяці до передбачуваної в’язки. А якщо ні, то велика можливість отримання неповноцінного потомства.

Схема вакцинації щенят
– перша доза вакцини вводиться у віці 10 тижнів;
– друга доза вакцини вводиться через 3 – 4 тижні;
– Третя доза вакцини вводиться у віці 16 тижнів або більше.

Надалі, щоб підтримувати імунітет, вакцинацію проводять щорічно.
Вакцинацію собак проти сказу здійснюють, починаючи з 12-ти тижневого віку, щеплення роблять одноразово, а потім проводять щорічну ревакцинацію.

Всі власники собак повинні знати, що в житті щеня існує, так звана імунна пролом – це той період часу, коли імунітет матері, переданий з молозивом, вже не захищає, а вакцинний ще не утворився. У цей час особливо ретельно слід захищати цуценя від можливого зараження. Не варто дозволяти контактувати цуценям з передбачуваними джерелами інфекції, крім цього необхідно стежити, щоб у вихованця не було перевтоми, переохолодження та стресових ситуацій.

Особливу увагу слід звернути на повноцінне, збалансоване харчування, яке містить вітаміни та мінеральні речовини. Після щеплення, як мінімум, протягом 10 днів не дозволяйте щеняті тривалі фізичні навантаження, не допускайте переохолодження або перегрівання, виключіть тривалі та стомлюючі поїздки та не контактуйте з іншими собаками.

Після того, як тварині зробили щеплення, за ним потрібно спостерігати пару діб. Якщо виникнуть якісь ускладнення, слід звернутися до ветеринару.