Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – метод молекулярної діагностики, що став для багатьох інфекцій «золотим стандартом», перевірений часом і ретельно апробований клінічно. Висока чутливість та специфічність методу дозволяють гарантовано виявляти одиничні збудники в біологічному матеріалі на основі їхньої генетичної інформації. Аналітична чутливість ПЛР для більшості вірусів та бактерій становить 1000 мікроорганізмів на 1 мл проби. Специфічність ПЛР для вірусних, хламідійних, мікоплазмових та більшості інших бактеріальних інфекцій досягає 100%.
Метод ПЛР був розроблений порівняно недавно, але до цього часу встиг зайняти передові позиції як у медичній, так і ветеринарній лабораторній діагностиці інфекційних та інвазійних захворювань.
Правильність постановки ПЛР-аналізу та якісне виділення інфекції залежить, насамперед, від правильності взяття матеріалу, по-друге, від дотримання температурного режиму зберігання та транспортування проб. Проба, що надійшла в лабораторію реєструється, проходить всі стадії ПЛР, піддається електрофоретичної детекції з подальшою видачею кінцевого результату.
Таким чином, висока чутливість та специфічність ПЛР-методу дозволяє гарантовано виявляти одиничних збудників у біологічному матеріалі за короткий проміжок часу, що дозволяє поставити точний діагноз, призначити адекватне лікування та розробити профілактичні заходи.