Невід’ємною частиною ветеринарної хірургії є анестезіологічне забезпечення. У сучасній ветеринарній практиці із простого знеболювання анестезіологія перетворилася на комплекс заходів, що захищають організм від наслідків хвороби та дозволяють максимально знизити ризик розвитку післяопераційних ускладнень.
Обстеження тварин перед операцією
Переважна більшість хірургічних маніпуляцій у практиці ветеринарного лікаря-хірурга вимагають проведення анестезії. Тому у власників часто виникають питання, наскільки небезпечним є введення тварини в анестезію, чи будуть якісь ускладнення, чи зможе їхня тварина перенести операцію. У нашій ветеринарній клініці на всіх без винятку операціях обов’язково присутній ветеринарний лікар-анестезіолог, який здійснює постійний контроль над станом тварин під час анестезії.
Але перед тим як провести тварині хірургічне втручання, ветеринарний лікар проводить клінічний огляд тварини, який включає:
- загальний огляд, визначення ваги;
- аускультацію;
- визначення наявності задишки;
- вимірювання артеріального тиску;
- колір слизових оболонок та ін.
Огляд також включає збирання анамнезу у власника тварини (наявність попередніх або хронічних захворювань, вакцинацій, алергічних реакцій протягом життя тварини). Такий огляд дозволяє визначити, чи є у тварин явні проблеми здоров’я.
Після клінічного огляду власнику рекомендується обсяг бажаних досліджень. Наприклад, для клінічно здорової молодої тварини цей набір досліджень включає проведення загального аналізу крові та УЗД серця.
Таким чином, комплекс заходів щодо профілактики анестезіологічної смертності, що проводиться у нашій клініці (передопераційне обстеження, моніторинг під час та після анестезії) дозволяє нашим лікарям знизити ймовірність розвитку післяопераційних ускладнень до мінімуму.