Клінічний аналіз крові

Загальний аналіз крові – метод дослідження, що дозволяє отримати відомості про стан системи крові (її рідкої частини, фракцій формених елементів та їх властивостей, лейкоцитарної формули), кількість гемоглобіну, кольоровий показник і оцінити стан внутрішнього середовища.

Даний аналіз є допоміжним за будь-якого виду патологій, разом з анамнезом, клінічними ознаками, інструментальними та лабораторними методами діагностики. Також, загальний аналіз разом із біохімічним здатний дати ґрунтовну та розгорнуту картину функціонування як усього організму в цілому, так і окремих його органів та систем. Саме тому цей аналіз рекомендується також проводити за швидких планових хірургічних втручань, щоб оголити можливі ризики.

Забір загального аналізу крові бажано проводити в ранкові години та натще. Проба береться з периферичних вен (при тяжкому стані і сильному зневодненні допускається взяття проби безпосередньо з яремної вени) в пробірку з антикоагулянтом (ЕДТА).

Інтерпретацію результатів повинен проводити лише кваліфікований ветеринарний лікар, розглянувши всі причинно-наслідкові зв’язки між показниками та симптомами захворювання тварини, потім виносить остаточний вердикт та ставить діагноз.

Клінічний аналіз крові